Autorky knihy

Autorka projektu, máma knihy a autorka několika příspěvků

PhDr. Lucie Lebdušková

Jsem Žena, máma Tadeáška, Matýska a dvou andílků, manželka a psycholožka.
Vystudovala jsem jednooborovou psychologii v Olomouci a poté několik let pracovala v Psychiatrické léčebně v Kroměříži. Během té doby jsem studovala hypnózu, systemické (rodinné) konstelace a na řešení orientovanou psychoterapii M.H. Ericksona. Stále jsem na cestě seberozvoje a doufám, že se nikdy nezastavím :-)
Ve sé praxi pracuji převážně se ženami, pomáhám jim najít jejich vlastní sebehodnotu a sebedůvěru (skrze jejich ženskou sílu a uvědomění), motivuji je v realizování jejich snů a vášní. Otevřeně komunikuji o nových a důležitých tématech, a snažím se nalézat nové cesty k řešení starých problémů. Píšu i články zaměřené na ženskou tematiku na různé blogy (zenyzenam.cz, cyklickazena.cz, zenysro.cz).
V nedávné době jsem v průběhu dvou těhotenství přišla o miminko, což mne posunulo o zásadní krok novým směrem. Na základě svých zkušeností jsem vytvořila projekt Čekala jsem miminko, kde pracuji se ženami, které přišly o miminko během těhotenství, pomáhám jim projít cestou uzdravení, aby mohly jít životem dále a s radostí a důvěrou, že se věci se dějí tak, jak mají.

www.lucielebduskova.cz
Pomáhám ženám rozkvést

Partnerka projektu, vydavatelka knihy a autorka několika příspěvků

Mgr. Lilia Khousnoutdinova

Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu. Dnes vede projekt Ženské příběhy a provází ženy na cestě k uctění svého těla a jeho cyklů ve všech fázích reprodukčního života. Je autorkou několika knih a provokativní kolekce šperků. Zároveň vede cesty po posvátných místech v Anglii, ve Francii a nově v Thajsku a Bhútánu. Sjednocuje své různorodé počiny pod titulem ”CestaExtaze.cz”.

 

Další autorky, bez nichž by kniha nikdy nespatřila světlo světa

Mgr. Edita Berková

Miluji přinášet motivaci a pohyb. Miluji divokost, tanec, vášeň a modrou indulonu. Miluji plnění si svých snů. Miluji koně, inspiraci, energickou jízdu po širokých sjezdovkách, znamení na každém rohu a květiny. Miluji vyváženost mužské a ženské energie. Miluji svůj pracovní stůl, svůj diář a svou práci. Miluji svou rodinu, svůj život a miluji to TEĎ a TADY… DÍKY.

Edity podnikatelský příběh začíná od ní a během pár roků se dokázal rozšířit po celé republice. Ukazuje, co znamená podnikat v souladu sama se sebou, vycházet z místa své vášně i toho, že opravdová hodnota tkví ve spolupráci… Blanka Junová

Strollering® – Mateřská v pohybu,  www.strollering.cz,  strollering@strollering.cz, +420 725 310 005

Gabriela Kutalová

Jsem svou profesí vystudovaný hoteliér, nicméně mě osud zavál k dětem. Po tom, co se mi narodila první dcera Karolína (r. 2005), začala jsem fotit a navštěvovat rodinné centrum, kde jsem se aktivně zapojila. I s druhou dcerou Kristýnou (nar. 2008) jsem byla na „aktivní mateřské dovolené“ a stala se „pani učitelkou“ ve školičce (příprava malých dětí před nástupem do MŠ). Postupem času se z mého koníčku stala profese a již třetím rokem je ze mne fotograf „profesionál“. Ač jsem maminkou odrostlejších dcer, moc se s novým přítelem těšíme na dalšího člena rodiny. Je zvláštní napsat, že to, že jsme o miminko přišli, nás neuvěřitelně obohatilo a posunulo náš vztah zase někam dál. Věříme, že se do budoucna vše vydaří a že si mateřství užiji maximálně vědomě. Těším se, až přijde opět ten pravý čas a nová dušička  k nám zavítá… Sestřičky se už nemůžou dočkat!

Karima 

Jsem nekonvenční společenská samotářka, žena na své cestě. Ráda se pohybuji, tvořím a tančím. Občas trochu bloudím a nevím kam a jestli vůbec dojdu- to je jedna z mých rozmanitých poloh, která mě velmi obohacuje. Necelá tři desetiletí jsem byla poslušnou a příkladnou katoličkou, nyní jsem spíše kontroverzní samorostkou se svou hlavou, inspirací a cestou. Potřebuji doplňovat a žít vlastní zkušenosti a prožitky, učím se přijímat sebe a život, učím se plynout, radovat se, dopřávat si a být bohatá. Fotografuji, mám ráda hory, přírodu, kolo a hudbu. Miluji mužskou energii, barvy, hru světla a stínu a je mi hezky na světě.
www.karima.wbs.cz

Bc. Kateřina Juřenčáková

Maminka 3 dětí, manželka, lektorka předporodní přípravy a ženských témat. Více o pořádaných seminářích a o mé práci najdete na stránkách www.zenaluna.cz

Mgr. Kateřina Kramolišová

Zkušená psycholožka a terapeutka, lektorka skupin ženského seberozvoje, organizátorka seminářů a akcí osobního růstu, průvodkyně na poutích po posvátných a silových místech. Pracuje se silou přítomného okamžiku, s vědomím mnoha dimenzí lidské bytosti: jednotou těla a duše a vírou v jejich moudrost, silou emocí, sítí našich vztahů, polem předků, spirituálním rozměrem existence. Pracuje s tématy posílení vnitřní autority, sebevědomí  a sebelásky, zdraví ženského těla, plodnosti, mateřství/rodičovství, sexuality, partnerství a mezilidských vztahů, řešení konfliktů, seberealizace a rozvoje vlastního potenciálu. Vychází z Gestalt terapie, bodyterapie, systemiky, tantry a šamanismu. Je vdaná a má dva syny. Více na www.zenskekruhy.cz

Lenka

Budu ráda, když se s vámi budu moct podělit o svou bolest, vzpomínky a naději. Když se vám aspoň trochu uleví, že v tom nejste sami a že všechno, co cítíte je v pořádku. I ta nezměrná bolest, které okolí často nerozumí.

Budu šťastná, když se vám uleví jako mně, když jse začala tvořit web www.ztratamiminka.cz – ze všeho se vypsala, po mnoha letech vzala do ruky tužku, začala znovu kreslit a hrozné pocity šílenství, vzteku a zmaru přetavila v sebeléčení a sílu jít dál.

Pavla Vlasáková

Nevěřím na náhody. Vím, že všechno, co se v mém životě děje, má nějaký smysl. A tak se svým životem snažím plynout. Učím se růst ze svých zkušeností, přijímat všechno, co přichází, a dělat to, co mě zrovna nejvíc naplňuje. V poslední době jsou to chvíle s mými dětmi, tvoření, které do mého života přináší nové, obrovské vlny radosti, a práce s těhotnými ženami.

Mé stránky pro tvořivé duše: www.nasrdci.cz
Mé stránky pro nastávající maminky: www.zesrdcedoluna.cz

Petra Hypšová

Vzkaz ženám, které zažily tuto trpkou zkušenost – úleva přijde. U některé dříve, u některé později, ale opravdu přijde. Ještě dlouho se mi stahovalo hrdlo, když jsem viděla kočárek a v něm dvojčata. Dnes už s láskou přemítám, jak by ti naši kluci vypadali, byli by „raubíři“? Dejte si čas a prostor „odsmutnit“to. Bolest, která nebere konce, poleví.
Mě to časem přivedlo na myšlenku, že jsou značné mezery ohledně následně nabízené psychické pomoci. Tělo se zahojí, ale duše se trápí. Přispěla jsem do této knihy, protože věřím, že i toto může být cesta, která pomůže. Vy zkuste najít tu svou. (petra.ova.lbc@gmail.com)

PhDr. Petra E. Krainová

partnerka, maminka, kamarádka, podnikatelka…Mám ráda lidi a práci s nimi, ráda se učím, baví mě přemýšlet a nacházet souvislosti, nechávám se inspirovat zajímavými lidmi a zároveň si ze všeho nejraději dělám (i říkám) věci po svém, proto jsem se po letech působení jako tisková mluvčí a posléze výkonná ředitelka rozhodla věnovat systemickému koučování  a jsem nadšená jak tím, co se sama učím a dozvídám,tak tím, že mohu dále inspirovat a pomáhat se rozvíjet ostatním.Věnuji se koučování ve firmách i osobnímu provázení (koučování pro privátní klientelu), lektorské činnosti, poradenství a osobnímu rozvoji. Vzhledem ke studiu sociologie (a vlastním zkušenostem v roli dítěte i rodiče) mě velmi zajímá také téma výchovy a vzdělávání.

Více o mě a mé práci na www.petra-krainova-koucka.webnode.cz a www.innergy.cz

Mgr. Petra Meisnerová

Psycholožka, psychoterapeutka a lektorka. Vystudovala jednooborovou psychologii na UK v Praze. V Praze má svou soukromou psychologickou praxi a pracuje s dospělými, dětmi, dospívajícími, rodinami i páry. Učí v kurzech pro pomáhající profese a terapeuty. Poskytuje supervizi neziskovým organizacím. Pracuje i jako rozvodová mediátorka. Ve spolupráci s klienty se snaží nalézat spolu s nimi řešení jejich problémů. Inspiruje se systemickými, rodinnými a strategickými přístupy. Je matkou tří dětí.

Petra Novotná

je terapeut, kouč a mentor. Je šťastně vdaná  a žije s rodinou  v Mladé Boleslavi.  Je maminkou  osmileté holčičky, pětiletých dvojčátek a dvou nenarozených dětí.

Děti se pro ní staly velkými učiteli  a inspirovali ji k výrobě kreativního a  dětmi velmi oblíbeného  Dětského kartonového domečku NEST – www.kartonovedomecky.cz
Dále pomáhá i dospělým, od roku 2003 se  úspěšně věnuje  poradenství v oblasti osobního rozvoje, koučinku, terapiím a rodinným konstelacím – www.petranovotna.czRadka Rubešová

Výtvarná pedagožka a arteterapeutka, autorka knih o tvoření pro rodiče a děti.

Simona Ducháčková

jmenuji se Simona a jsem maminkou 5 dětí a babičkou ročního vnoučka. Věnuji se astrologii, numerologii a terapiím s využitím výkladu karet různých typů a systémů. Zajímám se o znovuobjevení ženské síly a navrácení se ke kořenům ženství. Pokud můj příběh „Andělé u mých dveří“ oslovil vás, některé ze čtenářek, a chtěly byste se na cokoli zeptat (např. na mou cestu sebepoznání skrze mateřství, jak jsem se se ztrátou vyrovnala a co mi do života přinesla jako dar), ráda se  vámi o vše podělím.
S láskou Simča (sajmona@centrum.cz, 608 320 057)

Mgr. et Bc. Veronika Hamerníková, PhD. (Veruška)

Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého  v Olomouci. Od roku 2005 pracuje jako psycholožka v Brně. Je vdaná, má tři děti. Věnuje se psychologickému poradenství, dopravní psychologii a lektorské činnosti. Od roku 2010 pomáhá ženám, které přišly během těhotenství či krátce po něm o dítě. psycholozka.brno@seznam.cz, www.jak-prezit-potrat.webnode.cz, www.psychologicke-poradenstvi-brno.cz