Knížka Čekala jsem miminko, ale…

 • Prožila jste zkušenost ztráty miminka v bříšku a cítíte, že „to“ ještě není „uzdravené“?
 • Cítíte se v tomto tématu nepochopená, osamocená a „divná“?
 • Potřebovala byste se o tom bavit se svým okolím a máte pocit, že nemůžete? (nechcete je tím zatěžovat?)

Tyto pocity znám a vím, že někdy to ze sebe člověk potřebuje „dostat“, třeba tím, že o tom bude mluvit, sdílet to, nebo tím, že si někam „zaleze“ a popláče si. Ale jak, když jej druzí neustále sledují a mají pocit, že by jej měli „rozveselit“, přivést na jiné myšlenky…

Vím, že to není úplně příjemné slyšet a někdo si možná bude ťukat na hlavu, jak to můžu říct, ale – v této situaci je V POŘÁDKU PLAKAT, je V POŘÁDKU CÍTIT BEZNADĚJ, PRÁZDNOTU, OSAMOCENOST a jim podobné pocity.

Miminko sice nebylo ještě vidět, ale umřelo. A my to jako ztrátu cítíme a je to V POŘÁDKU, nejsme divné / divní, jsme naopak „normální“, když chceme nechat tyto pocity projít a vyplavit.

 

Jak to můžu říct?tisk_Lucka_63

Jednak jsem maminka, která má tam v nebi dva nenarozené andílky a jednak jsem psycholožka a tudíž tak trochu odbornice na věci lidské psychiky, která je ovšem spletitá a zamotaná. Tohle vím jistě. Pokud se chceme uzdravit, nepomůže v tom popírání, zazdívání, tváření se, že se nic nestalo. Tím marastem si prostě projdeme a vyjdeme silnější a uzdravené.

 

V této knížce si můžete přečíst mnoho příběhů ztráty miminka v bříšku, některé jsou smutnější, jiné „veselejší“, ve všech je cítit lidské emoce. některé budou více podobné tomu Vašemu, některé méně. Všechny mají za úkol pomoci Vám uzdravit Vaši ztrátu a bolest s ní spojenou.

KnížKnížka ČJM obalka obsahuje

 • příběhy maminek a tatínků a jejich nenarozených miminek (z mnoha různých důvodů a příčin)
 • rady zkušených odbornic, které se zabývají prací s těmito maminkami a tatínky
 • rady samotných maminek, co jim pomáhalo a kudy šly ony
 • rady pro blízké, kteří chtějí maminky a tatínky lépe pochopit a lépe jim pomoci
 • příběhy se „šťastným“ koncem – příběhy s přesahem a darem, které miminka přinesla

 

 

Tady je malá ochutnávka

…….Je teplý slunečný podvečer. Stojím na kopci a dívám se dolů. Vítr si hraje s mými vlasy, barevné listí poletuje všude kolem a otírá se mi o tvář. Dnes jsou to tři dny.

Tři celé dlouhé dny od chvíle, kdy se to stalo. Ještě pořád si dokážu vybavit ten pocit naplnění.

Pocit, který ve mně neustále rostl. Až do toho dne…

Nosila jsem pod srdcem dítě. Maličké, tiché. Dýchala jsem pro něj, hladila ho. Cítili jsme jeden druhého tak silně… Každé ráno jsme se spolu probouzeli a večer spolu zase usínali.

Byl večer, na loukách se válela mlha v těžkých chomáčích, hořely ohně a lidé se kolem nich ohřívali a veselili. Moje děťátko muselo odejít. Daleko. Tak malé a bezbranné se muselo vydat na cestu. Nevěděla jsem, kam půjde a jak dlouho. Ještě pár chvil spolu… A najednou se v mém těle rozprostřela prázdnota, najednou tu nebylo… V pláči jsem naříkala, že jsem ho ztratila. Opravdu odešlo…

(Úryvek z knihy Čekala jsem miminko, ale…, autorka P.V.)

 

Knížka Vám bude cennou inspirací a rádkyní, jak tuto ztrátu prožít a přežít.


Její cena je 310 korun

(i s poštovným celkem 370 – k Vám přijede až domů)


Obsazení:

 • Předmluvu napsal Jan Bílý – přední terapeuta metody systemických konstelací u nás
 • Knihu sestavila a vdechla jí život PhDr. Lucie Lebdušková – autorka projektu Čekala jsem miminko,  klinická psycholožka, lektorka a psychoterapeutka
 • Nedílnou a velmi důležitou součástí, bez níž by kniha nedostala fyzickou podobu, je Mgr. Lilia Khousnoudinova – partnerka knihy, vydavatelka, lektorka, dula…
 • Na knize se podílelo též několik předních terapeutek pro práci s maminkami a ženami obecně
 • a hlavně též několik desítek dalších odvážných žen, které se rozhodly podělit se o své prožitky spojené se ztrátou miminka v těhotenství..

IMG_6661

 

Knihu již od počátku provází řada emocí a polemik a Vy díky ní můžete začít uzdravovat nové či staré rány, abyste se ve svém životě mohly opět cítit lépe, smířeněji a celistvěji.

Chcete začít uzdravovat svoje bolavá místa po nenarozeném miminku?


Kupte si knihu již teď!