Kniha Čekala jsem miminko, ale…

…….Je teplKnížka ČJM obalý slunečný podvečer. Stojím na kopci a dívám se dolů. Vítr si hraje s mými vlasy, barevné listí poletuje všude kolem a otírá se mi o tvář. Dnes jsou to tři dny.

Tři celé dlouhé dny od chvíle, kdy se to stalo. Ještě pořád si dokážu vybavit ten pocit naplnění.

Pocit, který ve mně neustále rostl. Až do toho dne…

Nosila jsem pod srdcem dítě. Maličké, tiché. Dýchala jsem pro něj, hladila ho. Cítili jsme jeden druhého tak silně… Každé ráno jsme se spolu probouzeli a večer spolu zase usínali.

Byl večer, na loukách se válela mlha v těžkých chomáčích, hořely ohně a lidé se kolem nich ohřívali a veselili. Moje děťátko muselo odejít. Daleko. Tak malé a bezbranné se muselo vydat na cestu. Nevěděla jsem, kam půjde a jak dlouho. Ještě pár chvil spolu… A najednou se v mém těle rozprostřela prázdnota, najednou tu nebylo… V pláči jsem naříkala, že jsem ho ztratila. Opravdu odešlo…

(Úryvek z knihy Čekala jsem miminko, ale…, autorka P.V.)

 

Kniha obsahuje několik desítek skutečných příběhů žen a jejich pohled na ztrátu miminka v těhotenství. Budete mít možnost nahlédnout  do jejich autentického prožívání tak, jak je vnímaly v oné chvíli, ale i několik let poté.

Přináší příběhy o potratech spontánních, ale i o cílených interrupcích. Díky přispění terapeutů a terapeutek, kteří pracují i s touto tematikou, bude jistě cennou inspirací a rádkyní, jak tuto ztrátu prožít a přežít.

Knihu již od počátku provází řada emocí a polemik a my věříme, že bude užitečná pro mnoho žen, které díky ní mohou začít uzdravovat nové či staré rány, aby se ve svém životě mohly opět cítit lépe a celistvěji.

Je přínosem také pro partnery, rodinu a další příbuzné a přátele, kteří takto mohou nahlédnout do prožívání ženy, lépe jí porozumět a díky tomu se v komunikaci s ní cítit jistější.

S předmluvou Jana Bílého – předního terapeuta metody systemických konstelací u nás

 

Na knize spolupracovaly:

PhDr. Lucie Lebdušková – autorka projektu, klinická psycholožka, psychoterapeutka

Mgr. Lilia Khousnoudinova – partnerka knihy, vydavatelka, lektorka, dula

Několik desítek dalších odvážných žen, které se rozhodly podělit se o své prožitky spojené se ztrátou miminka v těhotenství..

 


Knihu můžete koupit:

ve Vašich knihkupectvích (přes distribuční síť Kosmas)

na eshopu Cesty extáze

nebo přímo zde